• לבוגרות שרות לאומי או צבאי

 • ראש המדרשה:

  הרבנית חנה הנקין

 • אופי המדרשה:

  דתי לאומי

 • קהל יעד:

  דתיות מבית

 • מגיל:

  19

על המדרשה:

מדרשת נשמת

במדרשת נשמת כמה תכניות שפונות לקהלי יעד מגוונים. הבנות מכל התוכניות גרות ביחד ולוקחות חלק ביחד בפעילות החברתית, כמו גם בפעילות הקהילתית בשכונה בה המדרשה מצויה.
הדגש  הוא על לימוד מעמיק בכל ענפי התורה- גמרא והלכה, תנ"ך ומחשבת ישראל, שמתוכו בונים את תפיסת העולם העמוקה והייחודית לכל אחת.

במרכז השבוע מתכנסות כלל התלמידות ל"בית מדרש חברתי" על מנת לשמוע מרצי אורח ידועים העוסקים בסוגיות חברתיות ועל מנת ליצור שיח וקשר חי בין לימוד התורה שלנו לבין הסוגיות המרכזיות שעל סדר היום של המדינה והחברה

מדרשת נשמת - שיעור א'

שיעור א' במדרשת נשמת מיועד לבוגרות שירות לאומי או צבאי אשר שואפות להיכנס לעולם לימוד התורה הגבוה. בבית המדרש תמצאי חיי תורה תוססים ומשמעותיים, וחבורה אינטימית ואיכפתית החותרת לתנועה, להעמקה ולהתקדמות בעבודת ה'. תיחשפי לדעות ולגישות מגוונות באווירה מקבלת ופתוחה, וכן תקשרי את הקשרים המשמעותיים אשר ילווך למשך שנים.

שיעור ב' - תכנית המשך

תכנית ההמשך במדרשת נשמת, שנה ב' - מיועדת לבנות שסיימו שנת מדרשה ורוצות להמשיך לצמוח ולהעמיק בתורה, מתוך הבנה ששנה אחת במדרשה נותנת רק טעימה מתוך עולם התורה. בתכנית שיעורים מגוונים בגמרא, הלכה, תנ"ך ומחשבת ישראל. ניתן לשלב את הלימוד בשיעור ב' עם לימוד במוסדות להשכלה גבוהה. קיימת גם אופציה ללימוד בהיקף מלא במדרשה, וכן להשתלב בחברותות או בשעורים מגוונים במדרשה.

תכנית מעיין

שנת מדרשה בשילוב הכנה ללימודי תואר אקדמי לבנות הקהילה האתיופית. הבנות עוברות במדרשה תהליך של בניין רוחני. המדרשה מלווה את תלמידות מעיין א' בכניסתן לעולם האקדמיה למימוש הכישורים הפנימיים של כל בת, והתשלבות בהמשך בשוק התעסוקה במקצוע איכותי. התכנית כוללת קורס פסיכומטרי וסדנאות שבועיות.

לתכנית "מעיין" קיימת תכנית המשך לשנה שנייה בה זוכות התלמידות למגורים במדרשה ללא תשלום, מלגה חודשית וליווי אקדמי עד סוף התואר. כל תלמידה משלבת לימודים אקדמיים במוסד להשכלה גבוהה בירושלים לפי בחירתה, עם שעור תורה שבועי במדרשה וסדנה שבועית בנושאים מגוונים.

הכשרת יועצות הלכה - קרן אריאל

התכנית להכשרת יועצות ההלכה בנשמת היא דו-שנתית עם מלגה, ללימוד מקיף של הלכות נידה בהנחיית פוסקים ותלמידי חכמים מובהקים. בצד לימודי ההלכה, משתתפות התלמידות בלימודי השלמה ברפואת נשים והלכה, ובסדנאות בנושאי זוגיות ומשפחה.

תכניות חו"ל

תכנית שנת מדרשה בישראל - מיועדת לבנות חו"ל בוגרות תיכון דוברות אנגלית, ומהווה הזדמנות לחוות לימוד תורה מעמיק ומאתגר והתפתחות רוחנית יחד עם חוויה ישראלית לצד בנות מדרשה ישראליות.

צרי קשר עם המדרשה:
תוכן שיווקי
צרי קשר עם המדרשה:

"מקום מגורים נבנה באמצעות הידיים, אבל בית נבנה באמצעות הלב..."

מדרשת אל הלב

מזמינה אותך
לתכנית אלול או תכנית שנתית

בואי להתחבר, לאהוב
ו... לעוף על עצמך!

מדרשת שילוב באווירה חמה וביתית
בימי שני ורביעי בשעות הערב בירושלים

לפרטים והרשמה: 073-7576138

ההרשמה לתוכנית אלול ולתוכנית השנתית בעיצומה!

מדרשת בת חן בגולן

תורה. יצירה. נשיות

לוגו מדרשת בת חן
 • מקום שהוא בית להעצמה נשית רוחנית ויצירתית
 • בואי לשלב לימוד תורה עם אמנות מוסיקה ומחול
 • אפשרות לשילוב אקדמי או עבודה מועדפת

לפרטים והרשמה: 073-7576130