וידיאו
 • לבנות לפני שירות או אחרי שירות
 • ראש המדרשה:
  הרב אהד טהרלב
 • אופי המדרשה:
  דתי לאומי
 • מגיל:
  18
תחומי לימוד עיקריים:

תלמוד, תנ''ך, הלכה, מחשבת ישראל, אמונה, חסידות, הכנה לצבא ולחיים, פרשת שבוע סדנאות אמונה ותפילה, מהר''ל, ר'נחמן, כתבי הרב שג''ר פרשנות המקרא, הגות יהודית, הרב קוק, הרב סולוביצ'יק, דת בעולם המודרני מסורת ובקורת כשרות, ספרות האגדה, שותי''ם.

על המדרשה:

מדרשת לינדנבאום (ברוריה)

מחפשת לימוד תורה רציני ומעמיק?

מדרשת 'לינדנבאום', מרשת 'אור תורה סטון', היא חלוצת הדרך בלימוד תורה לנשים. והראשונה שהתקיים בה לימוד גמרא מסודר לנשים בסגנון ישיבתי.
תוכנית הלימודים במדרשת לינדנבאום מגוונת ומקיפה תחומי דעת תורניים רבים: גמרא, מדרש, תנ"ך, מוסר, חסידות, מחשבת ישראל ועוד.
תוכנית מיוחדת לחודש אלול.

תוכניות הלימוד במדרשת לינדנבאום

מדרשת לינדנבאום מציעה מספר מסלולים המותאמים ללומדת לפי השקפתה ורצונה:

 1. תוכנית 'הדס' - המשלבת לימוד תורה ושירות צבאי בגרעינים יעודיים בחיל החינוך, בקהילת המודיעין ובחיל האוויר.
 2. תוכנית 'תושיה' - לבנות לפני שירות לאומי.
 3. תוכנית 'ברוריה' לבנות אחרי צבא או שריות לאומי.
 4. תוכנית המנהיגות הכשרת נשים "בנות תורה" לקראת מנהיגות תורנית חינוכית בקהילה.
 5. תוכנית מיוחדת לבנות חו"ל.

לפרטים נוספים - מוזמנת להתקשר אלינו: 073-7589987.

צרי קשר עם המדרשה:
פתוח עכשיו
שעות פעילות
 • ראשון

  פתוח

 • שני

  פתוח

 • שלישי

  פתוח

 • רביעי

  פתוח

 • חמישי

  פתוח

 • שישי

  -

 • שבת

  -

 • 11/12/2023 19:52

מיקום
לפרטים נוספים התקשרי למדרשה:

יש לתאם ראיון עם מזכירות המדרשה.
במידה ובת מעוניינת בתכנית "הדס" היא תעבור מיונים ע''י הצבא בהתאם לחיל בו היא מעוניינת.
כל בת מוזמנת לבוא לבקר במדרשה, להתרשם ולהרשם.
לפרטים ולתיאום ביקור - מוזמנת ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר או בטלפון 073-7589987.

צרי קשר עם המדרשה:

תכנית הדס - לימוד תורה במדרשה ושירות צבאי

"כל הלומד תורה ומלמדה דומה להדס במדבר"

"הדס" הינה תכנית המשלבת לימוד תורה רחב ומעמיק עם שרות צבאי משמעותי ביחד עם חברותיך בחיל חינוך, בחיל המודיעין ובחיל האוויר, עם ליווי קבוע ומשמעותי של צוות המדרשה במהלך השירות הצבאי.

תוכנית זו מיועדת לרוצות להעמיק את עולמן הרוחני והידע שלהן בתנ''ך, תלמוד, הלכה ומחשבה. דגש מיוחד מושם על העמקת שורשי האמונה והתודעה היהודית תוך מפגש עם קשת רחבה של דעות וגלריה מרהיבה של סגנונות ודמויות תורניות במטרה לטפח ולפתח נטיותיה האישיות של כל לומדת. בתוכנית הדרכה רוחנית ולימודית לקראת השירות והחיים, בשירות מאתגר, נתינה עצומה וממצה וליווי אינטנסיבי של צוות המלמדים במהלך השירות הצבאי וחיבור התורה לחיים.

תכנית ייחודית בת שמונה עד עשרה שבועות לבנות המתגייסות לצה"ל המעוניינות במילוי מצברים והכנה תורנית קצרה וממוקדת לקראת הגיוס.

לימוד סוגיות הקשורות להתמודדות הבת הדתית בצבא בתחומי הלכה, תלמוד, אמונה, מחשבת ישראל ותנ"ך.

הכנה תורנית, מנטאלית ומקצועית לקראת השירות הצבאי.

הכנה לקראת ימים נוראים.

הכרת המערכת הצבאית, מפגש עם רבנים צבאיים וביקור בבסיסי חיל המודיעין.

בנות התכנית (אשר תתגייסנה לחיל המודיעין) תוכלנה להצטרף ל"פגשים" של בנות המדרשה המתקיימים אחת לשבועיים בבסיסי צה"ל.

תכנית ברוריה - לבוגרות שירות

שנת לימוד תורה לבוגרות שירות המועניינות לבסס את תפיסת עולמן הרוחנית וההלכתית

תכנית תושי"ה - לפני שירות לאומי

החלטת ללכת לשירות לאומי ? רוצה לתרום לחברה במדינה ?

מצוין.

האם את בטוחה שאת מוכנה ? האם את לא מרגישה שאת זקוקה קצת ל'תדלוק' רוחני ?

מדרשת לינדנבאום מציעה לך את תוכנית 'תושיה' המיועדת לבנות כמוך.
שנת לימוד רצינית ומעמיקה שתוכל לבנות את קומתך הרוחנית ולתת משמעות יתרה לשנות השירות שלך .

תכנית תושי"ה מיועדת לבנות המסיימות תיכון ועומדות לפני השירות הלאומי או הצבאי ורוצות להעמיק ולהרחיב את עולמן הרוחני והידע שלהן בתנ''ך, תלמוד, מחשבה והלכה. התכנית מקנה מיומנויות בלימוד עצמי ובחברותא, תוך השתתפות במגוון רחב של שיעורים. בתכנית ימי עיון,סיורים, שבתות משותפות והווי חברתי עשיר.

תכנית שנה ב'

מיועדת לבוגרות מדרשה המעוניינות להתקדם במעלות התורה (התכנית מאפשרת שילוב של לימודים ועבודה)

המכון למנהיגות הלכתית לנשים

המכון מנהל תכנית בת 5 שנים המכשירה נשים בלימודי יהדות ברמה הכי גבוהה בעלת מיקוד בהכשרתן בכלים לפסיקת הלכה. כמו כן, המכון יכשיר נשים לתפקידי מנהיגות בקהילות ובשדה החינוך. נשים אלה יקבלו בסוף המסלול ולאחר מבחנים – היתר הוראה בתחומי איסור והיתר (כשרות), שבת, נידה, ומקוואות, ואבלות.

הכשרת נשים בתחומים שבעבר היו נחלה בלעדית של גברים בעולם היהודי האורטודוקסי יחולל שינוי משמעותי באורטודוקסיה המודרנית בעולם, ישרת צורך חיוני בקהילה הדתית הלאומית בישראל, וישדר מסר של הזמנת דיאלוג וקירוב לבבות לצבור הרחב של ישראלים מסורתיים וחילוניים.

הגשמת החזון הנ"ל תלויה ביכולתנו לקדם את סדר היום כדלקמן:

להמשיך את המסורת של נשים מיוחדות שהשתתפו בפסיקת הלכה משך הדורות ולפתוח את אפשרות זו לכל אשה שנפשה חושקת בתורה ובהלכה. הדור האחרון התברך בצעדים משמעותיים בהם נפתחו שערי התלמוד בפני נשים ע"י מוסדות ללימודים גבוהים כגון מדרשת לנדנבאום, מת"ן, בית מורשה, ונשמת - אך בהכשרת נשים לפסיקת הלכה, נותרנו בינתיים בהכשרה אך ורק בתחום החשוב של טהרת המשפחה במכון נשמת.

לשם קידום מטרות הנ"ל, על המכון לגייס נשים בעלות כוחות מנהיגות טבעיים אשר כבר רכשו השכלה תורנית רחבה ועמוקה –כולל יכולת למידה עצמאית בתלמוד ומפרשיו.

המכון יכשיר נשים לשרת קהילות ומוסדות חינוך לצדם של מנהיגות ממין זכר להדריך קהילות בהכנה רוחנית לשבת וחגים, פיתוח תכניות חינוכיות, השגחה על שירותי דת כגון כשרות ומקוואות, ליווי קהילות במעגל החיים (טקסי מעבר ומשברים בחיי המשפחה). אנו מצפים שבוגרות שלנו תקבלנה את האפשרות להיות מנהיגות רוחניות, בבתי ספר, בתיכונים, באולפנות, במדרשות, בקהילות ובמתנסי''ם.

המכון יתרום לגיבוש אישיות ואידיולוגיה תורנית הרואה את עצמה כאחראית וקשובה לכל בית ישראל על כל גווניו וכמעוניין לקדם את איכות החיים של כולם מבחינה משפחתית, חברתית, רוחנית ואנטלקטואלית. רוח התכנית תשדר כבוד לכל אדם כבעל צלם אלוקים וגישה לחולקים עלינו המדגישה את הרעיון של אלו ואלו דברי אלוקים חיים.

תכנית הלימודים של המכון תדגיש הכשרה לשיח הלכתי (לימוד גמרא בעיון בשאיפה להכרעות הלכה למעשה ולימוד שו"ע ונושאי כלים). פן נוסף בתכ"ל ידגיש צדדים חברתיים ופסיכולוגיים הנדרשים על מנת לשרת קהילות ומוסדות חינוך.

נשים בתקופה האחרונה לקראת סיום התכנית יקבלו הכוונה אישית ואפשריות "שימוש" (סטג') בתחומים המתאימים להמשך דרכם בהנהגה ובפסיקה.

המכון יעזור לכל בוגרת לקבל מעמד ותפקיד הולם לכשרונותיה ובאופן אקטיבי יפעל ליצירת "נישות" חדשות להגשמת חזון המנהיגות החדשה.

הפנייה שלך נשלחה!
מקוות שצוות המדרשה יחזור אליך בקרוב