• לבנות ונשים המעוניינות במוסד באווירה תורנית מחזקת
 • ראש המדרשה:
  דבורה מושקוביץ
 • אופי המדרשה:
  חסידי, חרדי
 • קהל יעד:
  דתיות מבית, חוזרות בתשובה ומתחזקות
 • מגיל:
  18
תחומי לימוד עיקריים:

הבית היהודי
הלכה
תניא
חסידות
השקפה
עיונים בפרשת השבוע

על המדרשה:

מדרשה עם נשמה - מדרשת חב"ד אשקלון

מדרשת חב"ד אשקלון נותנת מענה לבנות דתיות וחרדיות המחפשות לימודי יהדות באווירה ואופי יחודיים המשלבים לימודים ברמה גבוהה יחד עם דגש על יחס אישי, ומסגרת חוויתית ומחזקת.

מסלול לימודי ערב

מסלול המאפשר לכל אחת הרוצה להתחזק וללמוד תוכן איכותי מעמיק באווירה ביתית.

לפרטים נוספים לחצי כאן >>

מסלול לימודים מלא

בנוסף ללימודי הערב ישנה אפשרות ללימודי קודש מורחבים המשלבים גם לימודי מקצוע הנדסאים במסגרת מכללת חב"ד בשיתוף עם מכללת אשקלון. במסלול זה ישנה אפשרות למגורים ולמלגות.

המסגרת מהווה פלטפורמה המשלבת לימודי קודש ולימודי מקצוע ברמה גבוהה ביחס אישי המבוססים על המוטו של חב"ד 'כל הלב לכל אחד'.

סגל הוראה

צוות המורים במגמות כוללים אנשי מקצוע מצוינים מעולמות התוכן השונים מתוך מכללת אשקלון.

צוות המורים במדרשה כוללים רבנים ונשות חינוך מהשורה הראשונה בחסות אגודת חב"ד אשקלון.

תעודה

בוגרות התכנית זכאיות לקבל תואר הנדסאי מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע),  בשיתוף עם בית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית אשקלון. התעודה מאפשרת לבוגרות להירשם בעתיד להמשך לימודי הנדסה.

מגורים ומלגות

למעוניינות ישנה אפשרות למגורים ולמלגות.

לפרטים נוספים לחצי כאן >>

לפרטים נוספים מוזמנת להתקשר אלינו: 073-7576113

צרי קשר עם המדרשה:
לפרטים נוספים התקשרי למדרשה:
צרי קשר עם המדרשה:

מסלול לימודי ערב

מסלול המאפשר לכל אחת הרוצה להתחזק וללמוד תוכן איכותי מעמיק באווירה ביתית.

בכל שבוע נלמדים:

שיעורי הבית היהודי – המתמקדים בין היתר בהלכה, השקפה טהורה, זוגיות בריאה ותקשורת מיטבית ע"י הרבנית חני ליברמן שליחת חב"ד בעיר ומדריכת כלות מוסמכת.
שיעורי הלכה מעשית – תכנים רלוונטיים לנשים תוך התמקדות בנושאים הקשורים לחיי היומיום כמו – שבת, כשרות ועוד ע"י הרב שניאור מושקוביץ רב מורה הוראה ושליח חב"ד בעיר.

בנוסף לשיעורים הקבועים יתקיימו במהלך השנה הרצאות ייחודיות ע"י מרצה אורח מומחה, מטעם ארגון 'תורת חב"ד לסטודנטיות',  וכן התוועדויות חסידיות מעוררות ומרגשות.

למי ומתי?

המדרשה מיועדת לבחורות בכל הרמות (דתיות, חרדיות, בעלות תשובה ומתחזקות), שמעוניינות בלימודים מרתקים באווירה חמה ומשפחתית ועם טעם של עוד.

המדרשה פעילה אחת לשבוע בימי שני בשעות 18:30-21:30.

ישנה אפשרות למגורים למצטרפות למסלול המלא המשלב גם לימודי מקצוע.

מסלול לימודים מלא - שילוב לימודי מקצוע לתואר הנדסאי במכללת אשקלון

בנוסף ללימודי הערב ישנה אפשרות ללימודי קודש מורחבים המשלבים גם לימודי מקצוע הנדסאים במסגרת מכללת חב"ד בשיתוף עם מכללת אשקלון. במסלול זה ישנה אפשרות למגורים ולמלגות.

לימודי הקודש

במסלול זה נכללים שעורים רבים המרחיבים את הלב במגוון נושאים, ביניהם: תניא, השקפה, חסידות, עיונים בפרשת השבוע, הכנה לחיים ועוד (שיעורים אלו משובצים כחלק ממערכת השעות השבועי של לימודי המקצוע).

בנוסף ניתן דגש על למידה בלתי פורמאלית באמצעות שבתות חיזוק, סיורים מותאמים והתוועדויות חסידיות מעוררות.

ליווי אישי חם וצמוד ניתן תמיד ע"י מנהלת המוסד הרבנית דבורה מושקוביץ, וכן מפגשים חברתיים ושיחות אישיות עם הרבנית ואשת החינוך- הגב' רבקי חן ועם הרבנית ומדריכת כלות מוסמכת- הגב' חני ליברמן.

במסלול זה יש לבחור לימוד מגמה מקצועית: מגמת עיצוב מדיה או מגמת הנדסת תעשיה וניהול.

לימודי המקצוע

במסלול זה יש לבחור לימוד מגמה מקצועית:

מגמת עיצוב מדיה – מקצוע מבוקש

אנו חיים בעידן שבו מדיה היא הכול. מרגע שקמים בבוקר ומושיטים יד אל הסלולארי, או מדליקים את המחשב, אינסוף מסרים ויזואליים מתקיפים את תודעתנו ומתחרים על פיסה של תשומת לב. במציאות כזו נדרשים מעצבים, פרסומאים ואנשי שיווק להמציא את עצמם כל הזמן מחדש, לרגש, לעניין ולהפתיע. התכנית ללימודי הנדסאים במגמת עיצוב מדיה מאפשרת לסטודנטיות להתנסות בכל שלבי התהליך העיצובי ומכינה אותן לעבודה במקצוע המשלב יצירתיות ושליטה טכנית.

הלימודים מתרכזים בהקניית כלים להעברת מסרים ויזואליים, תוך שימוש במיומנויות טכנולוגיות וממוחשבות. במסגרתם, מושם דגש על תכנים מעשיים ולימוד של תוכנות גרפיות - פוטושופ, פלאש, אילוסטרייטור, אינדיזיין ועוד. ותכנים שונים, כגון: עיצוב אריזות, הפקת מצגות, עיצוב ממשקים, אנימציה, פרסום ושיווק, הקמת אתרי אינטרנט, עיצוב דפי נחיתה ועוד.

מגמת הנדסת תעשיה וניהול – לקחת חלק בעולם המסחר

ככל שהכלכלה הגלובלית תופסת תאוצה, הדרישה למומחים בניהול תהליכי סחר, יבוא, יצוא והפצה עולה. מגמה זו בולטת בישראל במיוחד בשנים האחרונות, המאופיינות בנטייה גוברת להסתמך על יצור הנעשה במדינות המזרח הרחוק.

הסטודנטיות מקבלות הכשרה בתפקידים ותחומים הקשורים ברכש, מערכות מלאי ומערכות מידע. לומדות כיצד להניע עובדים, לפקח על תהליכי יצור, לתכנן שרשראות אספקה ולבקרן. מתרגלות שימוש במערכות מחשוב לוגיסטיות ומפתחות מיומנויות עבודה בצוות. תכני הלימוד כוללים כלכלה תעשייתית, חשבונאות ותמחיר. סחר בינלאומי. רישוי ומכס, ניהול פרויקטים, תכנון ובקרה ועוד.