וידיאו
 • בנות לפני שירות או אחרי שירות
 • ראש המדרשה:
  הרבנית רבקה שפירא, הרב ראובן טבול
 • אופי המדרשה:
  דתי לאומי, חסידי
 • מגיל:
  18
תחומי לימוד עיקריים:

תנ"ך
אמונה / מחשבת ישראל
תורה שבע"פ
הלכה
מדרש וגמרא
תורת הרב קוק
חסידות
מודעות עצמית
ימימה
כתיבה יוצרת
תנועה
סדנאות מודעות ויצירה

על המדרשה:

מדרשת שובה, עפרה

מדרשת שובה הוקמה לפני כ-38 שנה ע"י הרב משה והרבנית רבקה שפירא ביישוב עפרה במגמה להרוות את הצמאון האדיר הקיים בדורנו לעבודת ה' פנימית המקיפה את כלל הכוחות של האדם – שכל, רגש, רצון ומעשה.

בשובה לומדות בנות מקשת רחבה מאד של מקומות ורקעים, מבתים דתיים ובעלות תשובה, ערים וקיבוצים, בוגרות שמינית ובוגרות צבא ושירות לאומי, היוצרות תמהיל נפלא המשקף את הצבעים השונים המרכיבים את חיינו. במהלך השנה מתעצבת קבוצה המאפשרת שיח עמוק ללא שיפוטיות וביקורת.

אופי הלימוד

הלימוד מבקש להקיף ולהעמיק בכל חוכמות התורה- תנ"ך, הלכה, מדרש וגמרא, מחשבת הראשונים (מהר"ל, רמב"ם), חסידות ותורת הרב קוק. בשובה אנחנו לומדים את עצמנו בצורה חוויתית באמצעות שיח פתוח המביא לידי ביטוי שאלות וציפיות, תוך עיון בספרים ובמקורות. הלימוד כפתח למסע פנימי מלווה במגע רחב עם התנסות אומנותית - תנועה, כתיבה יוצרת וניגונים.

צוות המדרשה

בראש המדרשה עומדים הרבנית רבקה שפירא, מייסדת המדרשה המעניקה מקום רחב לשיח של הקשבה, פתיחות, הכלה וחופש אמיתי המאפשר חשיפה אמיתית של אישיותנו, יחד עם הרב ראובן טבול, אישיות רב תחומית, העוסק בלימוד, כתיבה ספרותית והדרכה וליווי כלות וחתנים.

בשובה מלמדים מורים ממגוון תחומים – לימוד, יצירה, מוזיקה, אימון ועוד. צוות המדרשה כולל מלבד המורים גם מלוות המהוות בית חם לבנות שובה ומדריכות הנמצאות עם הבנות 24 שעות ביממה ומסייעות להן בכל דבר אפשרי. בין המורים בשובה ניתן למצוא את – הרבנית רבקה שפירא,הרב ראובן טבול,  הרב יהושע וידר (ראש יהודי), , צביה צור (צביקוש), מעיין הנדלר, הרב רז הרטמן, הרב דוד ריינוס,שלומית וורקר- ימימה, יעל כהן- כלי הנפש, הרב בניה ינאי ועוד.

הווי ופעילות המדרשה

מלבד השיעורים הקבועים מקיימת שובה מגוון פעיליות חברתיות כגון – טיולים וסיורים לימודיים, סדנאות יצירה ותנועה, מפגשיים שבועיים בבתי המלוות, ערבי נגינה והתעוררות ושבתות משותפות אחת לחודש שבהכנתן שותפות כל בנות שובה.

האווירה בשובה הנה חמה, תומכת ומכילה. קשרים עמוקים נבנים בין הבנות ובין הבנות לצוות המלווה. בוגרות שובה הנן שותפות פעילות בחיי שובה, אם במגורים במתחם שובה ואם בהגעה לאירועים השונים. ראשי שובה וצוות שובה מלווים לאורך שנים ארוכות את בוגרות שובה ונמצאים לצידן בכל הצמתים החשובים בחייהן.

מדרשת שובה נמצאת ביישוב עפרה שבבנימין, מרחק 30 דק' מירושלים ו-20 דק' מאריאל. ההגעה למקום אפשרית בתחבורה ציבורית ישירה מירושלים, מאריאל וממודיעין.

ברוכה הבאה!

לפרטים נוספים מוזמנת להתקשר אלינו: 073-7599536

או להצטרף לקבוצת וואטסאפ לבודקות בקישור:
https://chat.whatsapp.com/HnK6BnCJzcu38vKxBAQyw7

צרי קשר עם המדרשה:
פתוח עכשיו
שעות פעילות
 • ראשון

  פתוח

 • שני

  פתוח

 • שלישי

  פתוח

 • רביעי

  פתוח

 • חמישי

  פתוח

 • שישי

  -

 • שבת

  -

 • 18/06/2024 4:44

מיקום
לפרטים נוספים התקשרי למדרשה:

תיאום הגעה להתרשמות - בטלפון 073-7599536.

קבלה לשובה תיעשה לאחר ראיון עם הרב ראובן ולאור התרשמות הצוות החינוכי.

ניתן לפרוס תשלומים לאורך כל השנה כולה ולהשתמש בכספי הפקדון של הש"ל.​

לפרטים נוספים ולתיאום ביקור התרשמות התקשרי לטלפון: 073-7599536,0505322110

או הצטרפי לקבוצת וואטסאפ לבודקות בקישור:

https://chat.whatsapp.com/D7LKZroWMYr7ojGOSuf43l

או השאירי פרטים בטופס צור קשר ונחזור אליך.

צרי קשר עם המדרשה:

תכנית תורה לשמה

תוכנית מלאה ואינטנסיבית הנפרסת ע"פ שנת הלימודים.

התוכנית מדגישה את עבודת ה' הפנימית מתוך בחירה וחופש מלא.

תכנית אלול

מתחילת אלול ועד יוה"כ. התוכנית מדגישה את המרכיבים המיוחדים של תהליך התשובה, תוך עמידה על המשמעות המיוחדת של תשובה בדור של גאולה.

התכנית מיועדת לבנות מסיימות שמינית, מסיימות שירות לאומי, ומסיימות צבא.

התכנית כוללת שיעורים, לימוד תורה ויהדות, ישיבה בקבוצות משותפות, שבת אחת בשובה ועוד.

תכנית לבעלות תשובה

תוכנית מלאה הנפרסת על פני שנת הלימודים. ליווי צמוד ואישי במטרה לסייע לבת לחבר בין העולם הישן לעולם החדש בצורה הרמונית ומאוזנת.

בית מדרש לנשים

כל יום שני, 9:00-12:30 במשך 28 שבועות. בבית המדרש מלמדים הרבנית רבקה שפירא והרב דב ברקוביץ'. הלימוד מאופיין בהקשבה פנימית למקורות ועוסק בנושאים כמו – יצר ויצירה, אדם ואדמה, עניינה של תפילה ועוד.

הפנייה שלך נשלחה!
מקוות שצוות המדרשה יחזור אליך בקרוב